Kormányhivatallal fenyegetőzött Pető Csilla az önkormányzat legutóbbi testületi ülésén a Regőczi atyáról elnevezett közterület miatt. Polgármesteri kezdeményezésre a testület nagy többséggel szavazta meg, hogy a II. Rákóczi Ferenc tér zöldfelületet magába foglaló, kápolna melletti része a jövőben a Vácott is tevékenykedő egyházi személyről legyen elnevezve, Regőczi parkként. A fideszes képviselő szerint szabálytalan döntést hoztak.
Még a Fördős-féle – Pető Csillával szimbiózisban működő – fideszes városvezetés módosította úgy a közterületek elnevezésével kapcsolatos rendeletet, hogy személyről csak az elhunyta után húsz évvel lehet elnevezni bármilyen közterületet. Később ezt módosították: polgármesteri kezdeményezésre el lehet tekinteni a húszéves korlátozástól. Ezzel élt Matkovich Ilona is, amelynek köszönhetően Regőczi atya emlékét politikai támadásra felhasználó ügy lezárulhatott.
Pár hónapja még aláírást is gyűjtött, most már támadja
Korábban épp Pető Csilla volt, aki az önkormányzatot sürgette annak érdekében, hogy Regőczi Istvánról közterületet nevezzen el. A fideszes politikus a jobbikos Kászonyi Károly kezdeményezésének farvizén próbált lavírozni, méltatlan politikai csatákat kezdeményezve. Még felvonulást is szervezett az ügy érdekében, melyen csupán tucatnyi ember csatlakozott hozzá. Ám a városháza nyitott volt Kászonyi kezdeményezésre és előre jelezte: az országgyűlési választások után döntenek az elnevezésről.
Úgy tűnik, Petőnek eddig volt fontos a gyermekmentő atyáról elnevezett közterület. Most már szemmel láthatóan más álláspontot képvisel, mint korábban. Nem csoda, hiszen a Fideszben ez a divat. Elég belegondolni abba, hogy milyen gyorsan jutottak el a megszorításmentes politizálás ígéretétől a Bokros-csomagot is túlszárnyaló megszorításokig.
Pető Csilla lavírozása odáig fajult, hogy egyik párttársa is megelégelte a történteket, a Fidesz-KDNP-s képviselő is megszavazta a Regőczi park elnevezést.
Ezért ott nevezik át a közterületet, ahol
Regőczi István áthelyezése után, 1945-ben a kisváci Rákóczi téren lévő óvoda üresen álló épületében kápolnát alakított ki, amely 1946. szeptember 8-ára készült el. 1947. március 25-én kezdték el a „Sasfiókák” nevű gyermekotthon felépítését, amely később több mint 300 hadiárva számára nyújtott menedéket. A kommunista vezetés az otthont később megszüntette, Regőczit pedig rendszeresen üldözte, tevékenységét minden eszközzel akadályozta. A rendszerváltás után visszatérhetett Vácra – 1992 és 2002 között rendszeresen teljesített börtönpasztorációs szolgálatot a Váci Fegyház és Börtön falai között. Regőczi atya 2013 február 28-án, életének 98. évében hunyt el.